Mūsų darbai – DT SRS A1 Taktika/Sportas

Desert tech SRS A1

 • Optinis taikiklis Kahles K525i su MSR2 tinkleliu
 • ERA-TAC reguliuojamo pokrypio laikiklis iki 90 MOA – pilnai išnaudojantis bokštelių potencialą
 • Itin didelio jautrumo pasvirimo burbuliukas
 • Standartinis DT SRS 22 colių ilgio, .308WIN kalibro 1-11″ žingsnio Lothar Walther gamybos vamzdis su standartiniu DT kompensatoriumi. Naudojami 155gr Lapua Scenar kulkomis užtaisyti šaudmenys – taiklumas apie 0,5 MOA prie 500m
 • Titaninis Custom duslintuvas (.30 Cal) sukasi ant standartinio kompensatoriaus
 • Atlas Cal gen 2 kojelės
 • RRS trikojo adapteris ginklui + RRS trikojis
 • Nanuk plastinikis kelioninis šautuvo lagaminas

Ilgo nuotolio kompleksas

 • SSD pritaikytas, 28 colių ilgio, .300 Norma Magnum kalibro 1-8″ žingsnio Proof carbon plieninis, anglies pluoštu dengtas vamzdis su standartiniu DT kompensatoriumi naudojimui su duslintuvu. Naudojami 250gr Hornady A-Tip kulkomis užtaisyti šaudmenys – taiklumas apie 0,6 MOA prie 800-900m

Sportinis kompleksas

 • SSD pritaikytas, 28 colių ilgio, 6mm XC (David Tubb versija) kalibro 1-7.5″ žingsnio Benchmark barrels nerūdijančio plieno sunkaus kontūro (svoris apie 4kg) vamzdis. Naudojami 115gr DTAC kulka užtaisyti šaudmenys – taiklumas apie 0,3 MOA prie 100m ir apie 0,4MOA prie 500m

Kurį taktinį optinį taikiklį įsigyti?

Taktiniai (dinaminio šaudymo) optiniai taikikliai – kas yra pasiūloje? ką rinktis?

Pateikiame savo ir tarptautinių optinių taikiklių ekspertų nuomonę apie tai, kurie taktiniai ar dinaminiam tolimojo šaudymui pritaikyti optiniai taikikliai yra lyderiaujantys (naujausias taikiklių versijas (2021 Sausis), vidutinio artinimo kategorijoje 5-25x. 

Vėliau atsiradus poreikiui papildysime.

Taikiklius skirstome į tris kategorijas TOP, Einamieji ir pradinio lygio.

TOP

 • Tangent theta TT525P
 • ZERO Compromise ZCO ZC527

Einamieji

 • Schmidt & Bender PM II 5-25×56
 • Kahles K525i
 • Nightforce ATACR 5-25×56
 • Leupold Mark5 HD 5-25
 • Vortex Razor 4-27×56 Gen II

Pradinio lygio

 • Minox ZP5 5-25×56
 • Steiner MXi 5-25×56
 • Leica PRS 5-30x56i
 • Vortex PST II 5-25×50

Žemiau pateikiame kai kurių taikiklių techninių charakteristikų lentelę

Keletas mūsų išvadų ir komentarų apie šiuos optinius taikiklius

*Subjektyvus vertinimas yra subjektyvus vertinimas. Mums taip atrodo, taip parašėme. Mes atkreipėme dėmesį į tuos kriterijus, kuriais vadovaujantis patys renkamės taikiklius.

 •  Optinė kokybė – Norime pažymėti, kad eilinis šaulys, o ne Optinių prietaisų specialistas, ko gero, neatskirs Labai gerai ir Gerai įvertintų optinių taikiklių kokybės skirtumų, nes jie yra labai labai maži. Bet jie yra – mes čia tai ir nurodėme.
 • Mechaninis atsparumas – svarbi savybė į kurią reikia atkreipti dėmesį.
 • Tinkleliai – mūsų siūlymas pradėti optinio taikiklio pasirinkimą nuo tinklelio. Jis turi būti intuityvus, suprantamas ir aiškus. Jei visgi pasirinkote pagal rekomendacijas, o ne pagal asmenine nuomone – skirkite laiko išmokti tinklelį mintinai. Tai yra svarbu.
 • Siūlome atkreipti dėmesį į Optinių taikiklių garantinio servizo situacijas. Taikikliams suteikiama garantija tęsiasi ilgus metus ir reikia suprasti, kad tikimybė jam pabuvoti ten – yra pakankamai didelė (jei tikrinsite taikiklio parametrus periodiškai). Todėl tai yra svarbu. Yra aibė pavyzdžių, kai šauliai sezono metu yra be taikiklių, nes jie yra „taisomi“.
 • Kaip rodo praktika, su bet kuriuo iš aukščiau išvardintų taikiklių galima laimėti bet kurias varžybas, taikiklis nebus lemiantis faktorius.

Kiti paminėtini modeliai (bet neįtraukti į lentelę):

 • Minox ZP5 – Optinė kokybė panaši arba geresnė, nei S&B, bet bokšteliai ir mechaninis patikimumas nėra labai stiprios vietos šiame taikiklyje;
 • Steiner MX5 serija – sakykime, taip. Jis egzistuoja šioje rinkoje, kai kurie padaliniai jais ginkluoti. Bet daug gero apie juos negalime pasakyti.
 • Leica PRS – naujiena rinkoje, gamintojas išsiskiriantis savo stiklų kokybe. Tinklelis sukurtas PRS šaulių, įdomus taikiklis, bet labai mažai informacijos apie jį.
 • Gera alternatyva aukščiau išvardintiems gaminiams – Vortex PST taikiklių serija, kurių kainos prasideda ties 1000 Eur. Tai jokiu būdu nepakeis gero taktinio taikiklio, bet pradžiai, šaudant iki 600-800m tikime, kad jis gali tikti.

Atsiradus, kitiems aktualiems taikikliams rinkoje – sąrašą atnaujinsime. 

Kai kuriuos optinius taikiklius paminėtus čia, galite įsigyti www.balticshooter.lt

Gerai vertinamo JAV optikų ekspertas Ilja Koshkin „filmuoja” per aptariamas optikas ir pasakoja savo mintis.

Kalibrai

Žemiau pateikiame sąrašą kalibrų, kuriuos galime pasiūlyti greitai (reamer’iai yra SSD dirbtuvėse):

22-250 Remington
222 Remington
223 Remington
223 Wylde
224 Valkyrie
243 Winchester
25 Winchester Super Short Magnum
25-06 Remington
260 Remington
270 Winchester
280 Ackley Improved
284 Shehane (F Class Open skirtas ir patobulintas 284 Winchester)
284 Winchester
300 AAC Blackout
300 Norma Magnum
300 Norma Magnum Ackley Improved
300 PRC
300 Remington Ultra Magnum
300 Remington Ultra Magnum Ackley Improved
300 Tomahawk
300 Winchester Magnum
300 WSM
308 Winchester
338 Lapua Magnum Ackley Improved
338 Lapua Magum
338 Norma Magnum
33XC
375 Cheytac
37XC
408 Cheytac
416 Barret CIP
41XC
5.56 NATO
6.5 Creedmoor
6.5 Grendel
6.5 PRC
6.5 x 47 Lapua
6.5 x 55 SE
6.8 SPC
6mm ARC
6mm BR Norma
6mm Dasher Norma
6mm PPC
6mm XC David Tubb version
6mm Creedmore
7.62 x 39
7.62 x 51 NATO
7mm 300 WSM
7mm Remington Magnum
7mm Remington SAUM
9.3 x 62

Jei neradote tinkamo Jums kalibro, susisiekite. Taip pat galime užsakyti specifinį „reamerį Jums” ir jį dedikuoti (t.y. būtų galimybė visus savo vamzdžius turėti identišku lizdu).

MRAD vs MOA arba „milai” prieš „minutes”…

Amerikoje yra posakis – neraginkite nugaišusio arklio. Pilnas internetas straipsnių su atsakymais, mes antriname:

MIL’ai (arba Miliradianai arba MRAD) – NAUDOJAME – Taktika, karyba, dinaminis šaudymas, PRS (Precision rifle series), NRL (National rifle league) ir kitos populiarios disciplinos susijusios su greitu ir tiksliu šaudymu į pakankamai didelius taikinius (nuo 1-2MOA). Prašome žiūrėkite tik FFP (First focal plane) arba pirmo fokalo optinius taikiklius.

MOA (ypač su 1/8 bokšteliais) – NAUDOJAME – F class FTR ir Open, Benchrest, Field target, ELR (Extreme long range) ir kitose ypač tolimojo šaudymo varžybose. Prašome žiūrėti 2ndFP (second focal plane) arba 2 fokalo optinius taikiklius.

Medžiotojams tinka viskas 🙂 Priklausomai nuo medžioklės tipo ar asmeninės prerogatyvos vienas ar kitas sprendimas turės privalumų.

Ginklų vamzdžiai – lengvai keičiama ginklo dalis

Norite pakeisti savo graižtvinio karabino vamzdį ar kalibrą? Visame pasaulyje, kur šaudymo tradicijos skaičiuoja jau kelis šimtus metų, tai padaryti yra itin paprasta. Bet ne Baltijos šalyse. Iki šiol. Baltic sniper komanda ieškojusi sprendimo, kaip taktinius ginklus „persriegti” į sportinius, pagaliau surado kompetetingą ir itin didelę patirtį turinčią kompaniją Nyderlandų karalystėje.

Bendradarbiavimas su Solid solution designs prasidėjo užsakius pirmuosius vamzdžius multi kalibrinei platformai Desert tech SRS. Platus vamzdžių gamintojų pasirinkimas sandėlyje, dar platesnis kalibrų pasirinkimas – leido įsigyti sportui gerai tinkantį, bet Lietuvoje retai sutinkamą David Tubb ištobulintą 6mm XC kalibrą itin stambaus kontūro (vamzdžio svoris 4kg) Benchmark barrels kompanijos vamzdyje, o taktiniams reikalams karščiausiją ir naujausią JAV Kariuomenės pasirinktą .300 Norma Magnum kalibrą skirtą šaudyti itin didelėmis distancijomis, kuris buvo išpildytas PROOF Research anglies pluoštu dengtame vamzdyje (anglies pluošto naudojimas leido tokio pačio kontūro ir ilgio vamdzį kaip 6mm XC, sumažinti iki 2kg).

37XC 34" ir 6XC 28"
34 colių ilgio 37XC kalibro ir 28 colių ilgio 6XC vamzdžiai skirti Desert tech SRS platformai

Taigi siūlome alternatyvą – visiems multikalibriniams šautuvams svarstyti ne tik gamintojo siūlomus vamzdžius/kontūrus/ilgius/kalibrus – bet ir pagal jūsų reikalvimus pagamintus vamzdžius.

Taip pat eiliniams šautuvams irgi galime pakeisti vamzdį, detaliau šiuos sprendimus galime aptarti el. paštu arba telefonu.

Galime pasiūlyti greitus sprendimus: Accuracy International visiems modeliams, Sako TRG M10, Desert tech SRS ir HTI, Cadex, Blaser, Sauer ir kitiems ginklams, kuriems vamzdžio keitimas numatytas pačiam vartotojui. Vamzdžius keisti ginklams, kuriems nenumatyta tokia opcija gamintojo, yra šiek tiek sudėtingesnis procesas, bet jį įveikus, net Tikka T3 galima paversti Multi caliber ginklu.

Bartlein „konturuoti” ruošiniai, paruošti pritaikymui ginkle

Turime patirties su šių ginklų vamzdžių keitimu – Tikka T3, Sako TRG/ir kiti, Remington 700 ir klonai, Savage, Howa 1500, Bergara. Taip pat galime pasiūlyti sprendimus visiems garsiems graižtvinių grupių gamintojams kaip BAT, Defiance, Stiller, Terminus ir kitiems daugiau Vakarų Europos ir JAV rinkoje paplitusioms grupėms.

Kaip išsirinkti vamzdį? Reikia žinoti kokio norite kalibro, koks turėtų būti graižtų žingsnis, ar norite standartinio šovinio lizdo, ar reikia korekcijų (pvz. gali būti keičiami: tūtos kakliuko storis, „freebore” laisva kulkos „eiga”, atstumo tarp tūtelės pečių ir tūtelės galo reguliavimas „headspace”).

Vėliau kalbėsimės apie vamzdzio kontūrą, t.y. kokio storio jis turi būti, ar norite kaneliūrų, kokios jos turėtų būti (tiesios, spiralinės, forma?), kokia turėtų būti vamzdžio spalva ir t.t. Taip pat reikės apsispręsti kurio gamintojo ruošinį naudosime. TOP gamintojų kaip Brux, Bartlein, Krieger, Walther Lothar ar vidutiniokus, bet labai gerai užsirekomendavusius Benchmark barrels. O gal jums reikia spec. sprendimų – tada Proof research „karboniai” stebūklai atitiks jūsų poreikius ir norus.

PROOF Research Carbon – anglies pluoštu dengti vamzdžiai, jau nėra naujiena, o gerai užsirekomendavęs produktas JAV medžioklės, sporto ir taktinėse rinkose.

Galima pasirinkti kokio tipo karūnelę ištekinti vamzdžio gale, ar reikia jį užsriegti įvairiems vamzdžio „prietaisams” ar tai būtų atviri, uždari kompensatoriai, liepsnos slopintuvai, duslintuvai ar galų gale vamzdžių „tiuneriai”.

Taigi mūsų siūlomi „custom” vamzdžiai tai lyg ant jūsų siuvamas, specialiai jums pritaikytas „tailor made” kostiumas.

Kartais Klientas ne iki galo yra apsisprendęs dėl pasirinkimo, arba nėra tikras dėl surinktos informacijos. Šiais atvejais pasinaudoję pažintimis ir sukaupta patirtimi, patarsime kokie sprendimai bus efektyviausi jūsų norimiems tikslams pasiekti. Ar tai bus medžioklinis ginklas skirtas kalnų medžioklėms dideliais atstumais ar Taktinis kompleksas tarnybai, ar galų gale Benchrest tipo „staklės”.

Daugelis gamintojų lėtai reaguoja į einamiausius rinkos šaudmenis arba naujienas kulkų / kalibrų pasaulyje, dėl to dažnai standartiniai gamintojų siūlomi vamzdžiai neatliepia šiandieninių šaulių poreikių. Pvz. Accuracy International standartiškai naudoja 1-12″ graižtvų žingsnį „twist’ą” .308 WIN kalibre, kuris netinka Lietuvoje dažnai naudojamiems 175gr GGG šaudmenims. Desert tech – neturi šiuolaikinio twisto .338 Lapua Magum šaudmeniui, o SAKO TRG M10 – neturi sportinių kalibrų (pvz. 6.5mm Creedmore) – susisiekite ir išspręsime šias problemas.

Solid solution designs, BV – www.solidsolutiondesigns.com

Mūsų aprašytus vamzdžius galima įsigyti mūsų el. parduotuvėje – www.balticshooter.lt

KODĖL ATSIRADO DAR VIENI…

Per paskutiniuosius 5 metus taiklusis tolimasis šaudymas (snaipingas) stipriai patobulėjo. Ginklai, komponentai, šaudmenys, šaudmenų komponentai, įvairūs aksesuarai ir tiuningas dar niekada nebuvo tokie populiarūs. Rengiama aibė varžybų, organizuojama begalė mokymų, atsiranda daug naujų gamintojų ir meistrų, bet viso to Lietuvoje ar kitose Baltijos valsytbėse nepastebime. 

Mes turime noro ir entuziazmo tai pakeisti 🙂

Kelios kelionės ir kursai užsienyje su pasaulinio lygio šauliais mums atvėrė duris daliai visų tų naujienų ir požiūrio atvežti į mūsų gimtinę. Pvz. įsigyti naują vamzdį savo turimam ginklui ir jį pasikeisti, savo arba mūsų jėgomis, kartu keičiant ir kalibrą arba paneigti mitą, kad naujokui nepavyks pačiam užtaisyti šovinio su geresnėmis charakteriskomis, nei populiariausių šiuo metu esančių rinkoje mūsų šalyje gaminamų šaudmenų.

Geriausiai mūsų požiūrį į šiuo metu vykstantį virsmą tolimojo šaudymo pasaulyje parodo mūsų puslapio pradžioje esanti nuotrauka, kurioje matomas spec. paskirties padalinio snaiperis išbandantis neseniai sporte išgarsėjusius „barikadų” maišus, šaudymo pratybose stadijone. Juk tai tai yra greitesnė ir panašų taiklumą užtikrinanti ginklo atrama. Pora metų atgal tokios nuotraukos negalėtume įsivaizduoti…